Na podstawie sugestii i ustaleń wykonujemy wstępny projekt struktury strony. Wstępny, ponieważ na tym etapie wiele elementów może ulec zmianie wg. Państwa wizji i pomysłu. Wiemy, że niektórzy Klienci wolą zdać się na nas, a niektórzy mają swój pomysł i jasno wytyczony plan witryny.

.

Po akceptacji dokonujemy dalszych prac nad stroną. Na tym etapie powinniśmy mieć już dostarczony od Państwa komplet materiałów – czyli teksty, które mają się na niej znaleźć, oraz zdjęcia, których chcemy użyć.

Nie da się określić tego parametru, bez poznania wymagań zlecającego. Nieskomplikowaną stronę wstanie umieścić w sieci nawet w 24 – 48 godzin od momentu dostarczenia kompletu materiałów czyli tekstów oraz zdjęć.

Realny termin standardowej strony do 10 – 15 podstron, z kilkoma modułami prezentacyjnymi to 7/14 dni od momentu przekazania kompletu materiałów, wraz z zaakceptowanym projektem graficznym. Bardziej wymagające portale, gdzie konieczna jest większa ilość ustaleń szacujemy indywidualnie, standardowy termin to około miesiąca.

Z doświadczenia wiemy, że głównie dwie kwestie mają decydujące znaczenie:

  • zmieniająca się wizja Klienta wpływa na wydłużenie się czasu realizacji witryny. W zależności od zakresu wprowadzanych zmian należy doliczyć standardowo 2/3 dni robocze na korekty.
  • jeżeli w trakcie dokonujemy dodatkowych czynności takich jak wykonanie sesji zdjęciowych produktów,czy tez zakupu zdjęć branżowych doliczone są dodatkowo do ceny wykonania witryny.
  • brak kompletu materiałów. Pamiętajmy, że czas wykonania witryny liczymy od dostarczenia wszystkich tekstów/zdjęć, które mają znaleźć się na stronie, chyba że indywidualne ustalenia będą inne. Tak więcbrak materiałów zdjęciowych i tekstowych w logiczny sposób wpływa na czas wykonania witryny.

Witryna powinna być wykonana zgodnie z wytycznymi największego monopolisty na rynku wyszukiwania sieciowego – Google. Zbyt duże odstępstwa od tych określonych zasad, może spowodować duże trudności – lub wręcz uniemożliwić osiągnięcie wysokich miejsc w rankingach. Czyli osiągnięcie tzw.miejsc w TOP wynikach wyszukiwarek.