Hosting to udostępnienie przestrzeni dyskowej przez usługodawcę  na wydajnych serwerach komputerowych podpiętych do sieci globalnej. Hosting strony internetowej, najprościej mówiąc to wydzielenie określonej ilości miejsca na dysku/dyskach i udostępnienie jej usługobiorcy.

Połączona jest bezpośrednio z określeniem limitu transferu w danym okresie rozliczeniowym.  Mówiąc językiem bardziej przyjaznym, dla mniej zorientowanego użytkownika, hosting to nic innego, jak wynajęty serwer wirtualny o pewnej określonej przydzielonej wielkości dysku. Serwer ten jest niezbędny, abyśmy mogli zaistnieć z własną stroną internetową, sklepem wirtualnym.

Jak wybrać właściwie hosting?

Mając w planach stworzenie własnego serwisu w internecie, na pewno zwróciliście Państwo uwagę na mnogość ofert Firm z tego typu usługami. Z pewnością natrafiliście na tzw. darmowe konta hostingowe oferowane w sieci. Darmowe konto, nie jest złym wyjściem, jeżeli chcemy stworzyć hobbystycznego bloga, czy prywatną stronę informacyjną. Niestety darmowy hosting obwarowany jest kilkoma bardzo ważnymi ograniczeniami, które w przyszłości mogą uniemożliwić nam rozbudowę i instalację bardziej wymagających aplikacji.

Darmowy hosting często równo się agresywna reklamie na Państwa witrynie, w najbardziej atrakcyjnych dla widza miejscach w serwisie (nie ma się czemu dziwić, dostawca, nawet darmowego hostingu musi zarabiać) Bardzo często to również brak wsparcia technicznego, ograniczony transfer plików, jak i miejsce na dyskach. Przeciążone serwery powodują spowolnienie transferu, objawiającego się długimi czasami otwarcia witryny. Dodatkowo brak możliwości tworzenia baz MySQL jest kolejnym czynnikiem, nad którym warto się zastanowić. Niemniej jednak przy niewielkich wymaganiach w stosunku do dostawcy hostingowego warto skorzystać wyszukiwarki i porównać darmowe hostingi. Wśród nich znajdziecie całkiem przyzwoite, jak również takie,  z których odmówilibyście korzystania, nawet za opłatą.

Dobrze jeśli, ktoś może nam polecić dostawcę, z którym współpraca układa się bezproblemowo. Poczta pantoflowa działa, tak w życiu, jak i w sieci. Oprócz kwestii parametrów technicznych, równie ważny jest dział obsługi klienta, który w razie problemów jest gotowy udzielić wsparcia technicznego.
Dla osób umiarkowanie zaznajomionych z serwerowymi możliwościami jednym z istotnych czynników, może być prosty i czytelny panel administratora. Polecamy przetestować wersję demo, żeby stwierdzić, który z oferowanych paneli jest najbardziej intuicyjny i przyjazny w użytkowaniu.

Dla osób, które nie chcą, lub nie mają potrzeby angażować się w wirtualny świat hostingów jest dobra wiadomość: standardowo Firmy, którym zleca się wykonanie witryny odciążają Klienta w tym wyborze i hostują stronę u swojego, sprawdzonego i bezpiecznego dostawcy usług.

POZYCJONOWANIE

AUDYT SEO

TWORZENIE STRON WWW

OPTYMALIZACJA STRON

HOSTING

REJESTRACJA DOMEN

REKLAMA

PROJEKTY GRAFICZNE