Audyt stronyAudyt strony jest to najkrócej mówiąc sprawozdanie z wartości serwisu internetowego pod wieloma względami. Strona się wolno otwiera? Nie możemy odnaleźć naszej strony w wyszukiwarce? Chcesz sprawdzić jak Twój serwis internetowy radzi sobie wśród panujących standardów optymalizacyjnych? Należy zrobić audyt strony internetowej pod względem ewentualnych błędów, które mogą wpływać tak na długi czas otwierania się naszej strony, błędy indeksowania poszczególnych stron naszej witryny.

Oferujemy kompleksową usługę dotyczącą diagnozowania stron internetowych www. Usługa obejmuje sprawdzenie najbardziej istotnych parametrów strony internetowej.

Audyt stron internetowych

Audyt powinien zawierać spis błędów błędów, analizę  pod względem możliwości pozycjonowania  i określenie jej potencjału witryny do pozycjonowania w wyświetlanych wynikach wyszukiwarek.
Prosty raport powinien zawierać informacje podstawowe informacje dotyczące kondycji strony:

  • szybkość indeksowania strony przez wyszukiwarki
  • prawidłowa nazwa strony, odpowiednie umieszczenie znaczników
  • występowanie prawidłowych opisów identyfikujących główne treści witryny
  • odpowiednia ilość słów kluczowych i fraz w treści
  • ilość zindeksowanych stron przez wyszukiwarki
  • jakość linków wewnętrznych i zewnętrznych
  • odpowiednio opisane tagi i metatagi
  • kontrola ALT ATRYBUTÓW w grafikach umieszczonych na stronie
  • ilość i źródło linków prowadzących na naszą stronę
  • analiza wartości i jakości treści umieszczonych na witrynie
  • analiza map i skryptów podpiętych pod witrynę
  • wynik strony w rankingu ogólnoświatowym oraz jej pozycja na lokalnym czyli polskim rynku
   oraz szereg innych czynników sprawdzających zgodność ze standardami wyszukiwarek internetowych

 W jakim celu wykonujemy audyt strony?

Najprościej mówiąc, po to aby poznać jej najsłabsze punkty, które w sposób skuteczny uniemożliwiają skuteczne wypromowanie naszej strony w internecie. A następnie zalecić jak najszybsze naprawienie najsłabszych punktów. Oczywiście nie należy demonizować tematu i rwać włosów z głowy z powodu mało istotnych błędów, które nie są czynnikiem mającym wpływ na potencjał witryny, ale nie należy jednocześnie bagatelizować tych błędów, które czynią naszą witrynę nieprzyjazną wyszukiwarką internetowym.

Bezpłatny audyt strony internetowej 

Jakie problemy zgłasza nasza witryna możemy sprawdzić samodzielnie poprzez wykonanie prostego testu na przykład za pomocą darmowego i ogólnie dostępnego SEO testera stron internetowych. Wynik wstępnej analizy pozwoli nam podglądnąć podstawowe, ale ważne parametry naszej strony. Taki audyt unaoczni nam podstawowe błędy występujące w naszym serwisie, lub  pokaże, że takowych nie ma, strona jest zoptymalizowana i doskonale sobie radzi w sieci, i że wszystko jest super fajnie 😉
Na tej podstawie można zamówić w razie potrzeby rozszerzoną wersję audytu strony, aby mieć pełny wgląd w czynniki ocenę ich szkodliwości i sprawdzenie co należy niezwłocznie poprawić (czyli to co blokuje naszą witrynę), a które czynniki mimo niepokojącego wyniku nie są powodem do realnego niepokoju :)

Jaki jest koszt rozszerzonego audytu strony.

Na rynku usług internetowych jest bardzo wiele Firm oferujących tą usługę. Sztuką jest znaleźć tę, która zrobi ten audyt rzetelnie i sprawdzi wiele parametrów naszej witryny. Ważne jest aby w audycie było jak najwięcej ważnych parametrów pokazujących niedociągnięcia i ewentualne braki. Postarajmy się przed dokonaniem zlecenia otrzymać informację jakie parametry zostaną sprawdzone. Czy tylko podstawowe, o których możemy się dowiedzieć z bezpłatnych narzędzi diagnostycznych. Czy też będą to rozszerzone informacje szczegółowe, wraz z obszernym raportem i konkretnymi zaleceniami.

Ceny za tego typu usługi są bardzo zróżnicowane. Audyt z raportem, można wykonać za kwotę oscylującą w okolicach 100 – 150,00 zł. Choć oczywiście rozbudowany audyty dużych serwisów internetowych, witryny sklepowej, czy dużego portalu internetowego może znacznie przekroczyć  kwotę 1000,00 zł.